Servis İletişim Tel
0224 451 00 75
Email Adresimiz
info@asilteknikservis.com
Çalışma Saatlerimiz
Pzt-Cmt: 8:30-19:00

Petek Temizliği Neden Yapılmalı mı?

Petek temizliği neden yapılmalı? Eski zamanlarda kalorifer ya da kombi kullanımı daha az yaygındı. Fakat günümüzde artık hemen hemen her yerde kalorifer ve kombi kullanımı mevcuttur.

Kullanılan bu sistemlerde bazı dikkat edilmesi gereken ve yapılması gerekmekte olan işlemler bulunmaktadır. Mesela ısınma sorunlarıyla karşılaşmamak için ilk olarak petek temizlikleri belirli aralıklarla yapılmalıdır.

Petek temizliği bakım süresi geçmeden bu işlemler yapılmalıdır ki ısınma ile ilgili her hangi bir sorun ile karşı karşıya kalmayalım.

Petek Temizliği Neden Yapılmalı ?

Peki, bu bahsettiğimiz petek temizleme işlemi tam olarak neden yapılmalıdır ve faydaları nelerdir?

Sizlere petek temizliği hakkında yardımcı olabilmek ve sorunlarınızı kısa sürede profesyonel bir şekilde çözebilmek için Asil Teknik Servis petek temizleme olarak hizmetinizdeyiz. Şimdi sizlere petek temizliği neden yapılmalı konusunda maddelerle açıklamalar yapacağız.

Daha önce yaşamadığınız ısınma problemlerini yaşıyorsanız eğer petek temizliği yaptırmanız gerekmektedir. Yani ısınma problemlerinde peteğinizin üst bölgesi ısınıyor fakat alt bölgeleri ısınmıyorsa petek temizliğine ihtiyaç duyulduğu gözlenmektedir.

Bizler Asil Teknik Servis petek temizliği konusunda sizlere hizmet vererek ısınma problemlerinizin önüne geçebiliriz.

Isınma sıklığına göre değişiklik gösterebileceği gibi, daha öncelerinden yola çıkarak eğer faturalarınız da daha yüksek miktarlar gelmekteyse petek temizliği konusunda profesyonel bir destek almanız gerekebilir.

Eşit şartlarda olmanıza rağmen diğer tanıdıklarınızdan daha fazla fatura ödemekteyseniz,

Peteklerde kısmı ya da geç ısınma problemleriniz varsa,

Kombiden her hangi bir beklenmeyen ses geliyor ve arıza veriyorsa,

Kombi bakımlarını yaptırmanıza rağmen halen ısınmakta verim alamıyorsanız,

Eğer ki kombi filtresini çıkardığınızda toz ve çamurla karşılaşmaktaysanız,

Peteğin vanasından su kaçırdığını ve bu sızan suyun paslı olduğunu görüyorsanız,

Petek temizleme işlemlerine ihtiyacınız var demektir. Petek temizleme hakkında bizlerden destek alabilmek için telefon numaralarımız ile irtibata geçebilir ve tüm petek bakımlarınızı yaptırabilirsiniz.

Kombinin avantajları olarak;

Hem ısınan oda sayısının artması,

Bununla birlikte oda ısısının belirli bir ayarda olması ve

Uğraş gerektiren soba doldurma işlemlerinin olmamasıydı.

Kombi ve kalorifer sisteminin bu avantajlarının yanında, düzgün kullanılmadığı ve bakımları yapılmadığı takdirde birçok ısınma problemlerinin ortaya çıkması kaçınılmaz bir gerçekti. Petek temizleme konusunda sizlere Asil Teknik Servis petek temizleme firması olarak hizmet vererek ısınma problemlerinizin önüne geçebilmeyi amaç edinmiş bulunmaktayız.

Isınma problemlerine etken olarak genellikle petek temizliklerinin yapılması boy göstermekteydi. Eğer ki kombi bakımları ve petek temizlik işlemleri belirli sıklıklar ile yapılmaz ise kış aylarında bizleri zor duruma düşürecek olan ısıtma problemleriyle karşı karşıya kalmamız kesinlikle mümkündür. Bu işlemleri zamanlı yapmadığınız takdirde kış aylarında sizleri sıkıntıya sokacak olan ısınma problemleri karşısında zor durumlara düşeceksiniz. Petek temizliklerini zamanlı ve yaz aylarında yapmanız sizleri kış aylarında soğuktan koruyacak ve bu sorunlarınızı ortadan kaldıracaktır.

Asil Teknik Servis petek temizliği hakkında detaylı bilgilere ulaşabilmek için bizleri ziyaret edebilir ya da telefon numaralarımız aracılığı ile bizlerden fikir edinebilirsiniz. Bursa ilinin tüm ilçelerine hizmet vermekteyiz. Firmamız petek temizliği hakkında bilgi, birikim ve tüm bilgilere sahip durumdadır.

Asil Teknik Servis Petek Temizleme

Petek temizliği neden yapılmalı?

Günümüzde kullanımı oldukça yaygın hale gelmiş kalorifer ve kombi sistemleri hakkında bazı bilmemiz gereken durumlar vardır. Hele ki ısınma problemleri yaşıyorsanız doğru yerdesiniz demektir.

Çünkü bilindiği gibi son zamanlarda ve kombi sistemine yeni geçen kullanıcılarımızın çoğu ısınamama ve çok fatura ödeme durumundan bir hayli şikâyetçi durumda.

Sizlerde bu sorunlarla karşı karşıyaysanız Asil Teknik Servis petek temizleme firmamızdan veya web sitemizden detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Peki, ısınma problemlerine sebep olanlar nelerdir, her şartımız aynı olmasına rağmen diğer tanıdıklarımızdan neden daha az ısınıyoruz diyorsanız ve sebebini bulamıyorsanız gerekli bilgiler sitemizde mevcuttur.

Tecrübeli petek temizleme ustalarımız sizlerin merak ettiği tüm sorularınıza cevap olabilmek için her zaman hazır bulunmaktadır.

Isınma problemlerinin en başında kombi bakımlarının tam olarak yapılmaması ve petek temizliklerinin yapılma zamanının geçmesi ya da yapılmamış olmasıdır.

Çünkü petek temizliklerinin yapılmaması durumunda tesisat borularının içerisindeki kullanıma bağlı olarak zamanla kirlenme, paslanma ve kireçlenme mevcut olmaktadır. Bu kireçlenme ve paslanmaların boru çaplarını küçülttüğü düşünülürse maalesef içerisindeki su akışının iyi olamaması halinde ısı tam olarak peteklere yayılamamaktadır, buda sizlerin ısınma problemlerinizi ortaya çıkarmaktadır.

Yukarıda saydığımız sebepler sizlerin ısınma problemlerinizi ön plana çıkarmaktadır. Bizler Uzmanist teknisyenleri olarak petek temizliği hakkında tüm bilgileri cevaplamaktan memnun kalacağız

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği maalesef bireysel olarak yapıldığında kesin ve tam sonuç almak mümkün değildir. Profesyonel olarak bir destek almak önerilmektedir. Çünkü bireysel olarak petek temizleme araç ya da sıvısına sahip olmamanız durumunda bu işlemler tam anlamıyla gerçekleştirilemez.

Doğru petek temizliği yapabilmek için uygun makine ve kimyasal gerekmektedir. Bu makine sayesinde sıvıyı tesisat içerisinde dolaştırarak içerideki pas ve kireci temizlemekteyiz. Bu temizlik sayesinde ısınma problemleri genel olarak ortadan kalkmaktadır.

Daha detaylı bilgiler için bizlerle irtibata geçebilir ve ne yapmanız gerektiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Peki, firmamız sizlere petek temizliği hakkında nasıl hizmet vermektedir?

Peteklerin doğru ve usulünde temizlenebilmesi için bir kimyasal tesisat temizlik sıvısı ile ve petek temizlik makinesi ile mümkün olmaktadır. Bu ekipmanların hepsi bizde mevcut olup sizlere sıkıntısız bir bakım sunmaktayız.

Bu bakımları 2 yılda bir yaptırmanız halinde ısınma problemlerinizin önüne geçebileceğimizi düşünüyoruz ve uygulamalarımızı bu yönde yapıyoruz.

Bireysel olarak yapılan temizlik ya da bilinçsiz firmaların yaptığı tesisat borularındaki suyun boşaltılıp tekrar doldurulması maalesef yeterli olmamaktadır. Hatta bu yöntem ile daha başka sıkıntılarda ortaya çıkmaktadır. Bu şekilde temizlik yöntemi tesisat içerisindeki kireç ve paslanmayı çözemediği için kesinlikle bir kimyasal ile temizlemek yararlı olacaktır. Bizlerde bu yönde işlemlerimizi gerçekleştirmek üzere sizlerin hizmetindeyiz.

Marka Listesi

VestelAlarkoKiturami
BaymakAirfelDemirdöküm
VaillantEcaAriston
BoschArçelikProtherm
BuderusFelliniWiessman
BaykanSüslerTermodinamik
FerroliBekoİmmergas
BaxiSanicaİhlasnectra
DaikinCopaWarmhaus

Tüm Marka Petek Temizleme Hizmeti

KOMBİ-KLİMA-ŞOFBEN–DOĞALGAZ SOBASI TAMİR & BAKIM SERVİSİ
PETEK TEMİZLİĞİ YAPILIR.

Görüşmeyi Başlat
1
Yardım Edebilirmiyim
Asil Teknik Servis
Merhaba
Yardımcı Olabilirmisiniz ?